“Promoted Hesaplar” yakında Twitter mobil uygulamasında…

Twitter, yaptığı son duyuru ile kısa zaman sonra kullanıcılarının akış ekranında Promoted Hesapların yer alacağını bildirdi.

2010 yılından beri Twitter’de yer alan Promoted Hesaplar, reklamverenlerin ve markaların mevcut kullanıcılarına ulaşmalarına ve yeni kitlelerle etkileşime geçmelerine yarıyordu. Fakat önceleri yalnızca “Who to follow?/Kimi takip etmeli?” seçeneği ile kendilerine yer bulan firmalar, bu özellik sayesinde direkt olarak kullanıcılara ulaşabilecekler.

PAc_BaristaBar_blogimg_1

Twitter ürün müdürlerinden Tarun Jain’in Pazartesi günü yayınladığı blog yazısında, bu uygulamanın beta sürümünün birkaç işletmeyle birlikte sürdürüldüğünü ve geri dönüş oranlarından oldukça memnun olduklarını belirtti. Böyle giderse bu hizmet yakın zamanda küresel çapta hizmete girecek.

2013 yılı içerisinde Twitter markalar için birçok tanıtım alternatifi geliştirdi. Bunların arasında sponsorlu reklamlar, lokasyon bazlı tanıtımlar, genişletilmiş görsel reklamlar ve çeşitli video uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamaları ile reklamverenler için yeni bir seçenek daha yaratan Twitter 2014’e hızlı bir giriş yapacak gibi görünüyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler