Samsung’un Hedefi Mobil Yazılım ve Yeni Ekranlar

Samsung Electronics’in 2015’in son çeyreğine ait operasyonel kârı 6,14 trilyon ve satış rakamları ise 53,3 trilyon dolar olarak açıklandı. Net gelirde %40’lık bir kayma yaşayan teknoloji devi, geçen yılki kazancının üstüne 3,22 trilyon daha ekledi.

samsung-galaxy-s6

Samsung, akıllı telefonlara olan talebin ve kayıtlı yedek parça fiyatlarının düşmesiyle birlikte tahmin ettiği rakamların altında kaldı.

İleriye dönük süreçte Samsung, akıllı telefon ve tabletleri için tek haneli bir yüzdelik büyüme bekliyor. Bu yıl ‘’geliştirilmiş bir ürün yelpazesi’’ ile piyasada olacaklarını belirten Samsung’un Galaxy A serisinin 2016 versiyonu şu an satışta. Firma, yazılım işinde de daha rekabetçi bir konuma yükselmeyi hedefliyor.

samsung-galaxy-a5-a7

JK Shin’in ayrılmasının ardından Samsung mobil departmanının başına getirilen Dongjin ‘’DJ’’ Koh’un yazılım geliştirme alanında tecrübeli olduğu ve firmanın Galaxy S6 ve Note 5 cihazlarının geliştirilmesine büyük katkı sağladığı söyleniyor. Yeni amiral gemisi Galaxy S7’nin ise Dünya Mobil Kongresi’nde görücüye çıkarılması planlanıyor.

samsung-oled

Samsung’un ekran departmanı ise sürekli yenilenen teknolojiyle birlikte LCD ve OLED televizyon panellerinde gözlenen fiyat düşüşlerinden olumsuz etkilendi ancak nakliyata yoğunlaşarak bu düşüşü bir şekilde önlemeye çalıştı. Firma, OLED piyasasındaki liderliklerini sürdürmek istediklerini ve orta-uzun vadede otomotiv sektörü panellerinin yanı sıra saydam, yansıtmalı ve başa yerleştirilebilen yeni paneller geliştireceğini belirtiyor.

samsung-olympics1

Samsung’un 2016 planları arasında Olimpiyatlarda kullanılacak geniş ekran televizyon satışlarından elde edilecek gelirin yanı sıra, dokunmatik ekranlı Family Hub buzdolaplarının satışını artırmak ve akıllı ev dönemine öncülük edecek İnternet Of Things (Nesnelerin İnterneti) ürünlerine ağırlık vererek tüketici elektroniği işini hızlandırmak yer alıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler