Skype’a Ücretsiz Grup Video Özelliği Geliyor!

Skype, çok yakın bir gelecekte mobil uygulamasına ücretsiz grup video arama özelliği getirmeye hazırlanıyor. Böylece Skype, kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özelliği uygulamasında kullanmaya başlayacak.

Microsoft’un Salı günü yaptığı açıklamada da söz ettiği gibi çok yakında ücretsiz grup video özelliğini Skype’ın iOS, Android ve Windows 10 mobil uygulamaları için kullanıma sunacak. Güncellemenin, Skype’ın beğeni toplayan uygulamasına önümüzdeki birkaç hafta içinde ulaşacağı öngörülüyor.

Güncellemeyle birlikte gelecek yeni özellik sayesinde Skype kullanıcıları maksim 25 kişinin katılabileceği video aramalar yapabilecek. Skype, grup video özelliğini yalnızca bazı durumlarda grup sesli konuşma özelliğine de sahip olan, abonelik koşuluyla kayıtlı olarak kullanılan ve iş çözümlerine yönelik uygulaması ‘’Skype For Business’’ uygulamasının üzerinden sunuyordu.

Skype-for-Business-Get-Ready-1

Grup video özelliğinin Skype ve Skype For Business için ne zaman geleceğini bilmiyoruz ancak Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre bu süreç pek de uzun olmayacak.

Microsoft, bu özelliği merak edenler ve kullanmaya başlamadan önce test etmek isteyenlere güncellemenin ön gösterimini içeren beta sürümüne ulaşabilmesi için bir fırsat sunuyor. Ön gösterimi test edebilmek için yalnızca siteye üye olmanız gerekiyor.

skype

Şirket, bu güncellemeyi Skype’ın kuruluşunun 10. yıl dönümünde bir blog içeriğiyle paylaştı. Evet, inanması güç gelebilir fakat Skype kurulalı tam 10 sene oldu. Bunu duyduktan sonra belki kendinizi biraz daha yaşlı hissediyor olabilirsiniz.

Ücretsiz grup video araması, bir anlamda da yeni kullanıcılar için karşılama güncellemesi olma önemini taşıyor. Bu özellik Skype geldiği zaman video arama uygulamaları arasından ön plana çıkabilecek. Çünkü bu özellik, diğer popüler video arama uygulamaları FaceTime ve Facebook Messenger’da henüz mevcut değil.

skypeskype

 

Güncelleme, Skype’ın ivme kazanmasına da yardımcı olabilir. Skype, uygulamaya Snapchat’in filtrelerine benzer filtreler, yeni emojiler ve daha farklı özellikler getirdi. Bu da uygulamanın genç kullanıcıları hedeflediğinin açık bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler