Snapchat’e iki yeni özellik geldi

Snapchat’e iki yeni özellik geldi. 10 saniye sonra atılan görüntü ve videoları silen bu uygulamayla artık mesajlaşma ve görüntülü arama da yapılabilinecek.

Geçtiğimiz yıl Snapchat, Facebook tarafından gelen üç milyon dolarlık satın alma teklifini reddetmişti. Bu süreç zarfında kullanıcı sayısı giderek artan ve popülerleşen uygulama, şimdiyse getirdiği güncellemeyle elini facebook messenger’a karşı daha da güçlendirmiş oldu.snapchat1

Gelen mesajlaşma özelliği Whatsapp gibi uygulamaları çağrıştırsa da Snapchat kendi formatından vazgeçmiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi yapılan mesajlaşmalar da -fotoğraflar gibi- okunduktan sonra kendisini imha ediyor. Görüntülü arama özelliği içinse uygulama, Skype gibi önceden planlanarak yapılan görüşmelerin aksine “tesadüfi ve anlık” durumları sahiplenmeyi planlıyor.snapchat2

Snapchat’in getirdiği güçlü özelliklerle amaçladığı daha çok kişiye daha çok alanda hitab ederek kullanıcı sayısını arttırmak. Twitter’dan gelen yorumlara bakarsak uygulamanın popülerliğini arttıracağını öngörmek yanlış olmaz.

snapchat3snapchat4

Sitesinden yeni özelliklerinin resmi duyurusunu yapan Snapchat’in Android ve iOS güncellemesinin de en kısa sürede gelmesi bekleniyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler