Snapchat’e Yeni Mesaj Özellikleri Ekleniyor

Snapchat, geleneksel mesajlaşma uygulamaları Facebook Messenger, WhatsApp, Google Hangouts ve hatta Çinli uygulama WeChat karşısında daha güçlü bir rakip haline gelebilmek için mobil uygulamasında yeni sesli ve video konuşma özellikleri ile bir dizi sticker deniyor. Bir güncelleme kodu yayınlayan Snapchat, daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

snapchat-v2-leak

Daha kolay bir kullanım imkânı sunacak olan yenilenmiş ara yüz, uygulamayı kullanırken zorlananlara kolaylık sunacak. 200 milyon kullanıcısı olan Snapchat, 600 milyon kullanıcıya sahip Facebook Messenger ve 700 milyon kullanıcısı bulunan Line’ın oldukça gerisinde. Daha iyileştirilmiş bir mesajlaşma deneyimi sayesinde kullanıcılar Snapchat’te kalmayı düşünecek ve farklı uygulamalar arasında gidip gelmeyecek.

snapchat-v2

 

Farklı yollardan gelir sağlamanın yollarını arayan ve Y Kuşağı arasında oldukça popüler olan Snapchat, kendi geliştirdiği sticker paketlerini milyonlarca sticker satmayı başaran Asyalı rakipleri WeChat ve Line gibi kullanıcılarına satmayı planlıyor ve işe farklı bir boyut kazandırmak istiyor. Uygulama içindeki reklam potansiyelini artıracak olan stickerlar sayesinde Snapchat pazardaki rakiplerine meydan okuyabilecek.

snapchat1

 

Snapchat, video konuşma özelliğini de geliştirmek istiyor. Bildiğiniz gibi, şu anki uygulamada video görüşme başlatabilmeniz için sizin ve arkadaşınızın aynı anda uygulama içinde olmanız gerekiyor. Bu durum, video konuşma özelliğini Apple’ın yerleşik iletişim platformu FaceTime ve platformlar arası bir mesajlaşma deneyimi sunan Skype gibi diğer mesajlaşma uygulamalarından daha zor bir hale getiriyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler