Snapchat’te ilginç değişiklik: ‘’Best Friends’’ emojileri

31b3f692b89b6c4846b170e79b8ddc27

 

 

snapchat-emoji-poster

Snapchat’i en çok hangi arkadaşlarınızla birlikte kullanıyorsunuz? Snapchat’in yeni ‘’Best Friends’’ (En iyi arkadaşlar) listesi ‘’Friend Emojies’’ (Arkadaş Emoji’leri) ile yer değiştirdi ve arkadaşlara birbirleriyle sosyalleşme alışkanlıklarına göre ipuçları vermeye başladı.

Daha öncesinde Best Friends (En iyi arkadaşlar) listesi en sık snap’leştiğiniz kişilerden oluşuyordu. Şimdi ise uygulama kullanıcıları birbirleriyle olan ilişkilerine göre kategorize etmek için birtakım emojiler kullanıyor. Los Angeles Kaliforniya merkezli firma, bu değişikliği Ocak ayında kurduğu, kendine ait medya özellikleri ve haberleri yayınladığı Snap Channel of Discover’dan duyurdu. Kullanılan emojiler sezgisel etiketler olmak zorunda değil. Daha çok kullanıcılara kendi ve arkadaşlarının sosyalleşme modelini yansıtıyor.

Uygulama, her bir emojinin hangi anlama geldiğini açıklamak için Beyonce, Jay Z ve bazı diğer ünlülerin fotoğraflarını kullandı. Altın renkli kalp iki kişinin herkesten çok birbirleriyle snap’leştiğini, yüzünü buruşturan emoji ise aynı iki kullanıcının üçüncü bir kullanıcıya aynı sıklıkta snap gönderdiğini belirtiyor.

24c94d19bb6ce6290ee870d8ec27bca3

Güneş gözlüklü emoji, iki kişinin de en iyi arkadaşının aynı kişi olduğunu, bu kişiye oldukça fazla snap yolladıklarını, gülümseyen emoji; kişiler arasında kullanıcıya en fazla snap gönderen arkadaşını, sırıtan emoji; bir kişinin kullanıcıya epey fazla snap yolladığını ama kullanıcının o arkadaşına pek snap göndermediği ve alevli emoji ise iki kullanıcının birbirleriyle günlerdir snapchat üstünden mesajlaştığını anlamına geliyor.

Snapchat’e ayrıca uzun zamandır eskisi kadar sık snap göndermediğiniz kişiler için ‘’Needs Love’’ (Sevgiye ihtiyacı var) bölümü eklendi. Buna ek olarak uygulama fotoğraf ve video çekimini düşük ışıkta iyileştirmek için yarım ay şeklinde bir buton ekledi.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler