Snoball Etkisi

Bireyleri zan altında bırakmadan, arzu ettikleri zamanda, istedikleri şekilde, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ya da ihtiyaç sahiplerine yardım etmeleri için etkili bir sosyal ağ.

Snoball, “Aloooo 50.000 TL mi bağışlıyorsunuz? o_O sunucunun gözler…!! Ayyyy evet çok sevindik ” ünlemli cümlelerinden uzakta usul usul ilerleyen içten bağış yığınları oluşturmak adına yaratıcı bir fikir.
Ufak ufak bağışlarla dünyanın her neresinde olursanız olun, dilediğiniz yardım kuruluşuna para gönderebiliyorsunuz. Biz genelde örneklemelerle, dürte dürte yardım istemeyi alışkanlık edindiğimizden, ilk başta aktivite cazip gelmeyebilir.

Başlamak için, Snoball üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturmamız gerekmekte. Şimdii….Kendi sayfamızda, cümlelerinizle,kar amacı gütmeyen-içten ve amacı belli bir hikaye anlatmak için elimize fırsat geçmiş durumda.Dekont fotokopisi ya da yardım yapıldığına dair cümlelere de gerek yok.

Misal,

Her Facebook “Like”‘ı alışınızda için, Türk Eğitim Vakfına 1TL

X ya da Y ya da Z cafesinde check in mi yaptınız? 50 Krş, Türkiye Görme Engelliler Derneği‘nin hesaplarına geçecek.

Rakamların küçüklüğüne takılmamanız gerekiyor. Kartopu etkisinde zamanla tahmin edilemeyecek meblağlara ulaşacaklar. 🙂 Facebook, Twitter,Foursquare, MapMyFitness ve Github hesaplarınızla rahatça katılabiliyorsunuz.

Facebook hesabımla katıldım…izinleri verdikten sonra….

Türk Eğitim Vakfı’nın İngilizce adını yazarak işleme devam ettim…

Sosyal alanlarda kullanılması tercihimde sonra Facebook’u kullanayım dedim.

Her status postum için bağış aralığımı belirlerdim…Ve Snoball’umu oluşturdum…Her statüme yazı yazıp paylaştığımda, aylık Türk Eğitim Vakfı’na ödemem yapılacak.

İstediğiniz şekild, istediğiniz başlıkta Snoball’u şekillendirip yayabilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler