Sony Dünya Kupasını Online Platforma Taşıyor | “One Stadium Live”

2014 Brezilya Dünya Kupası için birçok marka yaratıcı reklam filmleriyle öne çıktı. Ama reklam filmlerinin dışında farklı olarak Sony, sosyal medya üzerinden güzel bir projeye imza attı ve Brezilya Dünya Kupası için “Sosyal Medya Yayın Kanalı” yarattı.

sony4

2014 Fifa Dünya Kupası sponsorlarından Sony, “One Stadium Live” adında online bir platform yarattı. Bu platformun amacı ise Facebook, Twitter ve Google + mecralarında dünya kupasıyla ilgili yapılan konuşmaları ve içerikleri bir araya toplamak. 1 Mayıs’ta başlayan “One Stadium Live” platformuyla dünya kupası fanatikleri için maçlar, futbolcular, konuyla ilgili tüm bilgi ve dedikodular hakkında tek bir platform üzerinden bilgilendirilme yapılmış olunuyor.

sony3

One Stadium Live’in yaratıcısı Nick Bailey’e göre, Haziran’ın 12’sinde başlayacak turnuva için, dünya kupası boyunca atılan tweetlerin, toplam tweet sayısının %60’ı olması bekleniliyor. Böyle geniş bir gündemin tek bir platformdan ulaşılabilir kılınması oldukça zekice bir hamle olmuş. Bu projeyi “sadece futbol için sosyal yayın ağı” olarak tanımlayan Bailey, burada yer alan bilgilerin yalnızca hashtaglerden ibaret olmadığını, aynı zamanda tüm dünyanın hissettiği heyecan ve duyguların da ulaşılabileceği bir platform olduğunu belirtiyor.

sony2

Sony “One Stadium Live“in arkasında geniş kapsamlı bir çalışma var çünkü bu platformda sosyal medyadaki bilgi akışı sadece olduğu gibi değil, analiz edilmiş olarak yer alıyor. Bunun için de Isobar’ın Londra ofisinde bir haber merkezi yaratılmış. Buradaki moderatör takımı, platformdaki en iyi haber akışı analizleri ve ırkçılık gibi provoke edici durumları önleyebilmek için gece gündüz çalışıyor olacaklar. Aynı zamanda websiteden futbolcuların ve takımların profilleri, maç istatistikleri ve güncel haberlerin de 6 farklı dilde paylaşımı yapılacak.sony1

Yayınlanan reklam filminde Sony’nin genel olarak “Lensten oturma odasına” yaklaşımını futbol üzerinden nasıl verdiğine tanık oluyoruz. Filmde maçları filme alan kameralarından, maç keyfinin izlendiği Sony Bravia TV’lere, hatta bu heyecanın paylaşılmasını sağlayacak Sony Xperia Tablet ve akıllı telefonlara kadar her ürünüyle bağlantılı bir dünya kupası heyecanı yansıtılmış. Siz de reklam filmini izlerken dünya kupası heyecanını daha yakından yaşayacaksınız.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler