Sony Süper Ampul Evdeki Her Şeyi Kontrol Edecek

Bildiğiniz, yalnızca ışık veren ve ev aydınlatması için kullanılan ampulleri unutun. Çünkü Sony’nin yeni süper ampulü bunun çok ötesinde…

Sony’nin yeni akıllı ev aletlerini ve akıllı ampulünü piyasaya sürdü. Süper akıllı ampul, ışık kaynağı olmasının yanı sıra aklınıza gelmeyecek birçok şeyin kontrolünü sağlayabiliyor.

Sony-Smart-Multifunctional-Light 2

Diğer pek çok akıllı ampul gibi bu Multi Functional Light (çok fonksiyonlu lamba) da Toshiba’nın LED ışık teknolojisiyle geliştirildi. Sony akıllı ampul, akıllı telefonunuza bağlanabiliyor ve zamanlayıcıları otomatik olarak uzaktan açıp kapatabiliyor.

Sony süper akıllı ampulünü hareket, nem, ışık ayarı, ısının yanı sıra kızılötesi kontrolör, hoparlör, mikrofon ve dahası microSD kart yuvası gibi birçok sensör ve özellikle donattı.

Odaya girdiğiniz an otomatik olarak yanan akıllı ampul, müzik çalabiliyor ya da evinizde kullandığınız telefonun telesekreter kaydını oynatmanızı sağlayabiliyor.

sony-multifunction-light-1

Bu süper akıllı ampul, odalar arasındaki dâhili telefon bağlantısını sağlıyor, termostat ayarını kontrol edip, evinizin alarm sistemine bağlanabiliyor ve akıllı telefon üzerinden siz evdeyken, eve gitmek üzereyken ya da dışarıdayken tüm kontroller kolayca sağlanabiliyor.

Bu cihaz ne yazık ki şimdilik 2016’nın ilk yarısında yalnızca Japonya’da satışa sunulacak. Ama yakın bir gelecekte de dünyanın diğer ülkelerinde Sony’nin bu süper akıllı ampulünü göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Aşağıdaki videodan cihazın nasıl çalıştığına dair daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz:

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler