Sosyal Medyada “İyilik” Projesi | #KindVines

İyilik, mutluluk, gülümseme gibi olumlu ve pozitif konular bir çok markaya kampanyalarında ilham kaynağı olmuştur. Coca-cola’nın reklam ve kampanyalarında mutluluk ve iyiliği öne çıkarması ya da Ülker’in mutlu bir an kampanyası gibi pek çok örnek mevcut. Amerika’daysa öne çıkan “iyilik” kelimesi, son olarak bir sağlık grubu tarafından oldukça yerinde bir kampanyaya ilham kaynağı olmuş ve yaratıcı bir vine projesi ortaya çıkmış: “#KindVines”

humankindness2

#KindVines, insanların hayatlarındaki “iyilik” anlarının yakalanması üzerine hazırlanmış bir sosyal medya projesi. Bu proje Eleven, Inc reklam ajansı tarafından Dignity Health Sağlık Grubu için San Francisco’da hayata geçiriliyor. Bu sosyal medya projesi aslında firmanın daha önceden hayata geçirdiği ve global anlamda ses getiren “Hello Humankindness” kampanyasının bir parçası olarak doğmuş. “Hello Humankindness” kampanyasıyla sağlık firması “iyiliğin iyileştirici gücü” içgörüsünden yola çıkarak sağlık sektöründe harika bir işe imza atmıştı.

humankindness1

Şimdi de yine “iyilik” üzerinden giden firma mikrosite ve vine uygulaması olarak hayata geçirdiği yeni bir vine projesiyle ön plana çıkıyor. Bu projesiyle firma, vine kullanıcılarını iyilik anlarını o sırada anlık olarak kayıt altına almaya yönlendiriyor ve #KindVines hashtagiyle sosyal medyada paylaşmalarını istiyor. Ortaya da hiç tanımadığı birine sarılanından, yolda herkese merhaba diyenine, yabancı birinin yemek hesabını ödeyeninden elindeki çiçekleri yoldaki insanlara verenine kadar gülümseten bir çok video çıkmış.

Sitede bu projede paylaşılan videoların, firmanın TV reklam filminde kullanılmak üzere seçilebileceği bilgisi de var. İnsalığın aslında ölmediği bu güzel anları gösteren #KindVines projesinde, yüzünüzü gülümsetecek videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler