Sosyal medyada mobil kullanım artıyor

mobile_infelxion

12-13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkcell Teknoloji Zirvesi’ndeki konuşmasıyla, ülkemizdeki İnternet kullanım alışkanlıkları ile ilgili bilgi veren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, sosyal medya kullanımının her geçen gün mobile doğru kaydığının altını çizdi.

image007

Dijital Dünya ile Dans Etmek başlıklı konuşmasında 14-25 arası bir kuşağın mobil teknolojililer ile iç içe büyüdüğünü belirtine Öztürkler, Dijital yerliler olarak tabir edilen bu neslin sosyal ağlar ile olan bağlantısına özellikle dikkat çekti.

image008

Akıllı telefonlar üzerinden kullanılan verinin 3 yılda 5 kat arttığı, her 10 gençten 9’unun sosyal ağ kullanıcısı olduğu ve İnternet üzerinde geçirilen zamanın yüzde 69’unun sosyal medyada harcanması bu sunumda öne çıkan veriler oldu. Türkiye’deki en popüler sosyal ağlar ise bu verilerde Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram. Bu ağların en çok kullanıldığı saatler 22:00 ile 23:00 arası olurken en az kullanım ise 04:00 ile 05:00 arasında oluyor. Bu ağlar içerisinde YouTube ve Instagram’ın hafta sonu kullanımının, hafta içine göre yüzde 30 daha fazla olması ise önemli bir anekdot olarak sunum içerisinde yer alıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler