Sosyal Medyalı Çek-İn

KLM Royal Dutch Airlines, yolcularına kendi sosyal medya profillerine dayalı seatmates -ki yolculuk sırasında bizdeki “Kol Çak” olayından tükenmemize sebebiyet verecek kişilerden ya da fiziksel çıktı alınan durumlardan korumak adına “Meet & Seat” hizmetini geçtiğimiz Aralık ayında duyurmuştu.

Sosyal medya profili bağlantılı ( Facebook ve LinkedIn) check-in bilgileriyle kendi profilinize göre oturma arkadaşınızı seçebiliyorsunuz…Bu noktada gözlerimizde pırıltılar oluşabilir 😛 Çöpçatanlık hizmeti, tüm yolcular için kullanılabilir durumda, ancak istenmediği taktirde profiliniz genele açılmıyor.

İlla da çöpçatanlık mı gerekli? Gerçi yapılan ankette 1.000 yolcunun 45%’i çöpçatanlığa başvurmuş. Aynı meslek alanından kişilerle de yayana oturarak sektör hakkında paylaşımlarda bulunabilinir.

Tayvan’dan Next Media Animation,”Meet & Seat”i şu şekilde anlatıyor.

Kimler neler yapmış ?

Malezya Havayolları, yolcularına Facebook üzerinden, arkadaşlarının hangi istikamette bulunduğunun veya aynı anda, aynı uçuşu alanların gösterilmesi hizmetini sağladı.

Virgin Atlantic de bu sosyalleşme fikrine ilgi duyduğunu ifade etmiş.

Uzun yolculuklarında garip olaylara ve maceralara maruz kalan biri olarak, bu uygulamayı sessiz,sakin alan oluşturmak için kullanmak isterdim.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler