“Su geçirmez giysi” kavramı karşılığını buldu | Silic

silic-su-gecirmez

Şimdiye kadar yapılmış tüm “su geçirmez” diye pazarlanan tekstil ürünler, genel tüketici kitlesini bir türlü ikna edememiştir. Öyle ki bu tür ürünlerden satın almadan önce satıcıya defalarca “Bak su geçirmez değil mi?”, “Her türlü yağmurda, karda, kışta giyebilirim değil mi?” soruları yöneltilir ama insanın içi bir türlü rahatlamaz. Ucuz ya da pahalı, son teknoloji bu giyim ürünleri herkes tarafından “su geçirmez” özelliği ile ilgi görür. Ama bir Kickstarter projesi var ki, gerçekten “su geçirmez” kavramının tam karşılığını veriyor.

silic-t-shirt

Yaratıcı yüzlerce fikrin bulunduğu ve belirlenen hedefler tutturulup, gerekli yatırım alındığında seri üretimine de başlanan projelerin bulunduğu Kickstarter tarihindeki en başarılı ve popüler projelerden biri kuşkusuz Silic. Silic, projesini duyurduktan henüz birkaç gün sonra koydukları hedefi 5’e katlayarak sitedeki en bilinen ve merak uyandıran proje haline geldi. Superhydrophobic olarak adlandırılan ve nanoteknoloji ile hayata geçirilmiş birçok türdaşından daha ileride olan Silic, aşağıda göreceğiniz videoda da vaat ettiklerini kanıtlar gibi görünüyor. Silic’in üzerine birçok farklı sıvı dökülüyor. Bunların içinde su, kola, bira, enerji içeceği ve hatta ketçap bile var. Ama Silic t-shirt bu maddelerden asla etkilenmiyor ve hepsini üzerinden akıtıp süzüyor. Hiçbir maddeden tek bir leke bile kalmıyor. Ayrıca çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra da koruyucu yüzeyinden hiçbir şey kaybetmeyen bu t-shirt’ler, birçok beden seçeneği ile de herkese hitap ediyor.

Rain

Silic’in tasarımcıları, önümüzdeki yıl bu ürünün sevkiyatına başlamayı planlıyorlar. Piyasaya sürüleceği satış fiyatının 40$ civarında şekilleneceği düşünülen Silic, daha şimdiden büyük merak uyandırıyor ve büyük bir kitle tarafından raflardaki yerini alması bekleniyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler