The Black Keys yeni albümünü boksör Mike Tyson’ın Twitter hesabından duyurdu

ABD’li Indie Blues Rock grubu The Black Keys sosyal medyanın işiniz hakkında insanları konuşturmak için nasıl kullanılacağına dair harika bir örnek yarattı. Dijital Pazarlama stratejinizi belirlerken  hedef kitle tanımlama ve bu hedef kitleye ulaşma kalıplarını yıkan grup yeni albümlerini boks efsanesi Mike Tyson’ın Twitter hesabından yayınladıkları bir video ile duyurdu.

Mike Tyson daha önce de pop kültür ile adını sık sık yan yana getirdi. Hangover – Felekten Bir Gece gibi filmlerdeki rolü ile boks hayranlarından farklı bir kitle ile de ilişki kuran Mike Tyson’ın, The Black Keys gibi underground ile popüler arasında duran bir “marka” ile işbirliği yapması epey akıllıca.

mike-tyson

Mike Tyson Twitter hesabından Turn Blue notu ile bir video linki yayınladı. Turn Blue videosuna tıklayanlar Asyalı bir adamın hipnotik konuşmasını sarmallarla kaplı dönen bir plak görüntüsü eşliğinde izlediler. Mike Tyson’ın saçmaladığını düşünmeyip videonun sonuna kadar sabredenler videonun sonunda seksenli yıllardan kalma gibi görünen bir duyuru gördüler : “Rock müzisyenleri The Black Keys Yeni Özel Albümü Turn Blue, 13 Mayıs,  Nakit, Kredi Kartı, Çek, PayPal, BitCoin kabul ediyoruz.”

black.keys turn blue

The Black Keys hayranlarına böyle oyuncu bir yoldan ulaşarak özel hissettirmeyi başardı. Sosyal medyada gizli ve kullanıcıları dahil eden uygulama her zaman olduğu gibi ses getirdi.

The Black Keys yeni projelerini duyurmak için ilk kez sosyal medyayı kullanmıyor. Ohio’lu grup daha önce de 2011 yılında da Blakroc adlı çalışmalarını Youtube’dan duyurmuştu.

the black keys feat

Sosyal medya müzik devlerinin pazarlamada ve işlerini duyurmada giderek daha sık kullandığı bir mecra haline geliyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Beyonce hiç bir pazarlama mecrası kullanmaksızın iTunes üzerinden yeni albümü Beyonce’yi yayınladı. Beyonce’nin albümü sosyal medya üzerinden rekor bir hızla paylaşıldı.

The Black Keys’in Turn Blue albümünden ilk single’ı Fever’ı buradan dinleyebilirsiniz.

Turn Blue’da yer alan şarkılar ise şöyle:

Turn Blue:

1- Weight of Love
2- In Time
3- Turn Blue
4- Fever
5- Year in Review
6- Bullet in the Brain
7- It’s Up to You Now
8- Waiting on Words
9- 10 Lovers
10- In Our Prime
11- Gotta Get Away

İşte Mike Tyson’ın Twitter hesabından yayınladığı video:

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler