The Body Shop’un Twitter’daki Pijama Partisi

The Body Shop Oscar ödül töreni sırasında Twitter’da pijama partisi düzenledi.

Yetmişli yılların ortalarında Anita Roddick tarafından kurulan organik kozmetik ürün mağazası The Body Shop 2006’da Loreal tarafından alındıktan sonra tüm dünyada 2000’in üzerinde mağazası ile büyük bir marka haline geldi. Ancak The Body Shop ürünleri gibi markasının da organik, mütevazı ve otantik kalmasına özen gösterdi.

tbs genel

The Body Shop’un Marka İletişimi ve Değerleri Direktörü Jennifer Brackley markanın orijinal ve otantik kimliğine maksimum özen gösterdiklerini ifade ediyor. The Body Shop’ın kurucusu Anna Roddcik’in kozmetik ürünlerin hayvanlarda test edilmesine karşı duruşunu marka da Greenpeace ve Cruelty Free International ‘a olan destekleri ile pekiştiriyor.

Kozmetik markası The Body Shop güncel pazarlama tekniklerini marka kimliği ile örtüşen kampanyalara dönüştürüyor.

The Body Shop Oscar ödül töreni sırasında Twitter’da #Greatinbed hashtagi ile bir pijama partisi düzenledi. Twitter partileri, Twitter sohbetlerinden çok farklı bir konsept değil. Twitter partileri sohbetlerin aksine bir kereye mahsus etkinlikler oluyor.

tbs greatinbed_twitterslumberparty

The Body Shop Vitamin E Gece Serumu ürününün tanıtımı için #Greatinbed hashtagi etrafında bir kampanya düzenledi.  #Greatinbed partisi kullanıcıları ödüller kazanabilecekleri ve sanal yastık savaşı gibi oyunlar oynayabilecekleri eğlenceli bir platformda bir araya getirdi.

Marka aktivist duruşunu pazarlama stratejisinin dışında da koruyor. The Body Shop Community Fair Trade programı ile dünyanın dört bir yanından temin ettikleri malzemelerinin üretim koşullarını denetliyor.

The Body Shop sosyal medya çalışmalarını gün geçtikçe iyileştiriyor. Jennifer Brackley markanın sosyal medyada interaktif, dikkat çekici ve akılda kalıcı içerikler yaratmaya özen gösterdiklerini ifade ediyor. The Body Shop,  Great In Bed kampanyasında elde edilen içeriği bir kitapta toplamayı planlıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler