Tumblr artık “mention”layacak

Uzun zamandır yayın hayatında olmasına rağmen yeni reklam modelleri, genç kullanıcı kitlesi ve zengin içeriğiyle kendine has bir yapısı olan blog sitesi Tumblr adeta bir tekrar doğuş yaşıyor. Özellikle Yahoo tarafından satın alındıktan sonra daha geniş kitlelere hitap etmeye başlayan Tumblr şimdi de mention özelliğini getirerek sosyal ağ mantığına bürünüyor.

tumblr_user_mentions_evenmag

Tumblr kullanıcıları artık paylaştıkları içeriklerde istedikleri kullanıcılardan başlarına aynı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi “@” işareti koyarak bahsedebilecek. Böylece bloglar arası etkileşimi de artıran Tumblr, daha fazla içeriğin kullanıcılar arasında dolaşmasını sağlayacak. Kullanıcılar “@” işaretini koyduktan sonra karşılarına gelen kullanıcı listesinden istediklerini seçerek bunu yapabilecek. Bloggerlar kendilerine gelen bildirimleri ise “dashboard” sayfasından takip edebilecekler.

Tumblr_Mentions_evenmag

Özellikle görsel anlamda ön plana çıkan Tumblr, hashtaglerle beraber zengin bir içeriğe sahip. Mention özelliğiyle de bu içeriği daha fazla dolaşmasını istiyor. Markaları da kendine çekerek sahip olduğu genç kullanıcı kitlesini daha etkili bir biçimde kullanmak isteyen Tumblr’ın sosyal ağ stratejisi tutacak mı? İşte bunu zaman gösterecek.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler