TWC ve Charter Communications birleşiyor

Charter-TWC

Amerika’nın önde gelen kablolu televizyon ve internet sağlayıcısı Time Warner Cable (TWC) ve rakibi Charter Communications şirketleri birleşiyor. Charter Communications, Time Warner Cable’a geri çeviremeyeceği bir teklif sundu.

Son haberlere göre Time Warner Cable (Time Warner Kablolu Televizyon ve İnternet – TWC) ve Charter Communications 55 milyar dolar değerinde bir birleşmeye gidiyor. Comcast firması Time Warner Cable’a 45 milyar dolar teklif etmişti ancak bu tartışmalı teklif sonunda iptal edildi. Charter’ın açıklamasına birleşme ile birlikte göre 41 eyalette 23.9 milyon abonesine geniş ağ yayın hizmeti verecek. Time Warner Cable’a 2014’te de yapılmıştı fakat Charter bu teklifi 75.7 milyar dolar seviyesine çekerek daha cezbedici bir fırsat hazırladı.

time-warner

TWC, Amerika’nın Comcast’tan sonraki ikinci en büyük kablolu televizyon operatörü. Kablo tv, telefon ve internet bağlantısı hizmetleri sunan Charter Communications ise dördüncü sırada yer alıyor. Anlaşmanın maddelerine göre Charter, daha küçük bir kablolu yayın ve internet operatörü olan Bright House Network’ü de devralacak. Charter, bu anlaşmanın daha hızlı geniş ağ bağlantısı ve müşteri kazanma konusunun yanı sıra pazarda pek fazla rakip kalmasa da kablolu yayınlar ve internet alanındaki rekabeti de artıracağını düşünüyor. Eğer bu anlaşma tam anlamıyla sonlanırsa Charter, 24 milyon müşteriyle birlikte Amerika’nin ikinci en büyük operatörü olacak. Comcast’ın ise 27 milyon abonesi bulunuyor.

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler