Twitter Android için Highlights özelliğini duyurdu

twitter_highlights_screenshots

Eğer Twitter’daki bütün tweet’leri takip etmek yorucu gelmeye başladıysa ve bir Android akıllı telefonunuz varsa Twitter’ın yeni Highlights özelliği size bu konuda yardımcı olabilir.

Bu yılın başlarında, ‘’While You Were Away’’ (Sen buralarda yokken) özelliğini kullanmaya başlamıştı. Bu özellik sayesinde daha eski ve popüler tweet’ler haber akışının üst kısmında görüntüleniyordu. Buradaki amaç, kullanıcıların kendilerini ilgilendiren içerikleri biraz daha eski olsa bile rahatça okuyabilmeleriydi.

Highlights özelliği ise sosyal medya ağı tarafından ‘’Twitter’ın hızlı ve basit bir özeti’’ olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar yeni özellik ile birlikte günde iki kere yeni oluşturulan Highlights bölümüne bildirim alacaklar ve takip ettikleri kişilerin popüler tweet’lerini, trend haline gelen konuları görüntüleyebilecekler. Highlights’ı kapattıklarında ise ana haber akışı ekranına dönüş yapacaklar.

twitter-highlights-android-hero

Yapılan açıklamaya göre Twitter bu özelliği, kullanılan hesaplara ve konuşmalara bakarak takip edilen kişiler arasındaki popüler konuşmaları, tweet’leri ve yaşanılan bölgede trend haline gelen tweet’leri insanların daha kolay bir şekilde görüntülemesi için geliştirmiş.

Android kullanıcıları, Highlights özelliğini bildirim ayarlarından aktif hale getirebilirler. Twitter bu özelliği diğer platformlarla da yakın bir zamanda buluşturmayı planlıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler