Twitter destekledi Facebook satın aldı: Branch

Sosyal ağların iki büyüğü Facebook ve Twitter, İnternet’i artık domine ederken küçük firmalara verdikleri desteklerle de hem kendi yenilikçi tavırlarını korurken, diğer taraftan eksi kalan yönlerini de tamamlıyorlar. İşte bunun son örneği de içerisinde Cemre Güngör isimli Türk geliştiricin de imzası olan Branch

branch_facebook_evenmaf

Twitter kurucuları Biz Stone, Evan Williams ve Jason Goldman’ın destek verdiği Obvious şirketinin ikinci projesi olan Branch, kısa sürede yakaladığı başarı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sahip olduğu farklı yapı ile kendi içerisinde başlatılan tartışma başlıklarının konuşulduğu bir sosyal ağ yapısı sunan Branch’da bu diyolaglar başka sitelere embed edilebiliyor ve görsellerle desteklenebiliyor.

Facebook’un Bracnh’ın satın almasındaki neden ise ekibin kurulacak olan “Facebook Conversations” gurubunda kullanıcıların ilgi alanlarına göre birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamak. Facebook’un satın almada verdiği rakam resmi olarak paylaşılmadı fakat teknoloji kulislerinde dolaşan rakam 15 milyon dolar civarlarında.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler