Twitter #music’in sonu

twitter-music

Twitter 2012 yılında #music adlı uygulamayı satın alarak Twitter deneyimine müziği dahil etmek için ilk girişimini yapmıştı. Ancak Twitter #music uygulaması Twitter’ın umduğu gibi gitmedi. Twitter #music uygulamasını App Store’dan  kaldıracağını resmi olarak açıkladı.

Twitter #music  popüler müzik keşfetme uygulaması We Are Hunted’ı yapan ekibin elinden çıktı.  Twitter #music uygulamasına müzik sektörünün yeni gelen isimlerini dahil etmeye ve müziklerini Twitter üzerinden paylaşmalarını teşvik etmeye başladı.

Ancak Twitter #music uygulamasını satışa sunduktan bir hafta sonra Twitter’ın Müzik departmanının başı Kevin Thau sosyal medya sitesi  Jelly’nin COO’su olmak üzere şirketten ayrıldı. Jelly Twitter’ın kurucularından Biz Stone’un kurduğu mobil odaklı ilginç bir sosyal medya platformu.

twitter music 1

Kevin Thau’nun ayrılığının ardından Twitter #music uygulamasını kapatma planları yapmaya başladı. Uygulama Spotify ve Rdio gibi uygulamalarla uyumlu çalışarak kullanıcıların Tweet ettikleri ya da takip ettikleri sanatçılara dayanarak yeni müzikler öneriyordu. Ancak uygulama ana akım kullanıcılar arasında çok fazla ilgi görmedi. We Are Hunted ekibi Twitter’dan ayrıldı. Twitter uygulamayı indiren kullanıcıların 18 Nisan’a kadar uygulamayı kullanmaya devam edebileceğini açıkladı.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler