Twitter, “Satın Al” Butonuyla Mobil Ticarete Giriş Yaptı

Twitter, kullanıcılarına tweet içinde gömülü tek bir button ile ürün satın alma keyfini sunuyor. Şimdilik kullanıcıların küçük bir yüzdesi bu yenilikten yararlanıyor olsa da kısa süre içinde herkesin dikkatini çekeceğine şüphe yok.

twitter-buy-button
Twitter’da, e-ticarette kullanıcıları alışverişten vazgeçiren bir takım yorucu adımlar yerine, birkaç hamle ile ürün satın alınmasını sağlayacak olan butona tıklandığında adres ve ödeme bilgileri girmek yeterli olacak.Tabi ki Twitter, bu ticari hamlesinde kullanıcılarının güvenliğini düşünerek de Fancy, Stripe ve Musictoday gibi firmalarla anlaşma yapmış.

kapak-3

Twitter yakın zamanda “satın al” butonu hizmetini kullanacak firmalarıda listelerken şu an için bu yeni özelliği bir grup seçilmiş sanatçı, bazı markalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile test aşamasında.

2-3

Facebook’un Temmuz ayında testine başladığı “Satın Al” butonu ile Twitter’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu özellik birçok ortak noktayı barındırırken, sosyal medya ve mobil ticaret mecralarında yeni bir rekabet ortamının oluşmaya başladığının habercisi gibi. Potansiyelin yüksek gözüktüğü bu satış kanalıyla beraber, firmaların sosyal medya ve satış departmanlarının daha da büyüyerek yeni iş olanaklarına fırsat vermesi kaçınılmaz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler