Twitter yeni arama filtreleriyle güncellendi

Üyelerine ağ içerisinde daha kolay bir kullanım sunma isteyen sosyal ağlar, kullanıcıların istekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmeye devam ederken, Twitter da geçtiğimiz günlerde güncellediği arama seçeneklerine yeni filtreler ekleyerek aramayı daha kolay bir hale getirdi.

twitter_search_arama seçenekleri

Videolar, haberler, insanlar, takipçiler, konum bazlı arama gibi birçok başlık ekleyen Twitter böylece kullanıcılarının, aramalarında daha doğru sonuçlara ulaşmasını sağlayacak. Örneğin yakınınızdaki aramalarda etrafınızda olup bitenleri ya da size yakın kişilerin o an ki iletileri içerisinde arama yapabileceksiniz. Hızlı bir akış içerisinde sizi takip eden kişiler içinde kaçırdığınız bir tweeti aramak ise bizim en sevdiğimiz arama opsiyonu olarak filtreler içerisinde yer buluyor.

 

Twitter üzerinde daha doğru, daha hedefe yönelik arama

Gün geçtikçe daha görsel, daha kullanıcı dostu bir arabirim sunan Twitter’ın bu yenilikleri hem kullanıcılar hem de markalar açısından gerçekten çok yararlı olacak. Kendinizle ya da merak ettiğiniz bir konuyla ilgili aramada Twitter’ın arama seçenekleri gerçekten korkunç sonuçlar ortaya çıkartabiliyordu. Şimdi ise daha doğru, daha hedefe yönelik aramalarla Twitter’ın o hızlı hengâmesi daha kontrol edilebilir olacak.

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler