Twitter yeni ölçümleme araçları: Twitter Cards analytics

Dijital pazarlama araçları içerisinde Facebook ve Google ile beraber en önemli yere sahip olan Twitter, bu zamana kadar ölçümleme kısmında markalar için biraz eksik kalsa da yeni devreye soktuğu hizmetleriyle bu eksiğini yavaş yavaş kapatıyor.

Yeni analiz araçları ile birlikte, görsellerle zenginleştirilmiş, link içeren tweetler hazırlamak için kullanılan Twitter Cards’a analiz özelliği ekleyerek, kullanıcılarının attıkları tweetlerin ölçümlemesini daha iyi bir şekilde yapmasını sağlayacak.

twitter-analytics_cards_evenmag

Geliştiricilerin, markaların ve yayıncıların kullanabildiği araçlarla birlikte Twitter Cards Analytics, URL tıklamaları, uygulama yüklemeleri, favori, RT, takipçi sayıları gibi birçok farklı bilgiyi sosyal ağ içerisinden görüntüleyebilecek. Twitter içerisinden ölçümleme yapmak adına ilk olan bu yeni hizmet, kullanıcılarına nasıl daha etkileşimli iletiler hazırlayacakları hakkında da birçok bilgi de sunuyor. Geliştirme aşamasında BuzzFeed, Flipboard, Path, Foursquare gibi hesaplarla denemeler yapan mikro blog ağı, bu analitik verilerle daha doğru bir strateji izlemenizi sağlayacak.

Twitter daha iyi demografik bilgi sunacak

Analytics_demografik_twitter_evenmag

İçinde birçok bilgiyi barındıran servis, markalara demografik bilgiler de sunarken, Twitter Cards analytics kullanıcılarını üçüncü parti sitelerden böylece kurtarmış olacak. En çok etkileşimli ileti, trend olan linkler, mobil veriler gibi başka araçlar kullanmanıza neden araçlar böylece artık sosyal aüın kendi içerisinden erişilebilecek.

Son zamanlarda reklam araçları ve yayıncılar adına yaptığı değişimlerle potansiyel reklam gelirini üst seviyelere taşımak isteyen Twitter’ın bu adımları dijital pazarlama faaliyetleri açısından gerçekte olumlu. Bakalım Twitter bu araçlarıyla beraber 2014’de için hedeflediği 1 milyar dolar reklam gelirine ulaşmayı başarabilecek mi? Bekleyip, göreceğiz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler