Twitter’da 2013 yılında neler oldu?

Twitter’ın yayına aldığı yeni mikro sitesi, #YearOnTwitter, 2013 yılında gerçekleşen en önemli olayları ve öne çıkan tweet’leri tek bir platformda topluyor. Tüm yıla damga vurmuş ve viral olarak yayılmış postları, yıl içinde dönemsel olarak dünyayı sarsmış olayları ve dünyaca ünlü kişilere ait hesaplardan atılmış tweet’leri bu siteden görebiliyorsunuz.

twitter

Sitede yer alan #news, #entertainment, #sports gibi kategorilerden 2013 boyunca dünya çapında öne çıkan haberlere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca “golden tweets/altın tweet’ler” diye adlandırılan tweet’lerden de yıl boyunca en çok ilgi görmüş postları da görebiliyorsunuz. Örnek olarak Glee dizisinin yıldızı Lea Michele’in, dizinin diğer yıldızı Cory Monteith’in ölümünün ardından attığı tweet büyük ses getirmişti. Bunun gibi yakın dönemde hayatını kaybeden Paul Walker’la ilgili atılan tweet’ler de büyük retweet ve takip oranına sahipti.

twitter-microsite-2013-summary-2

Tüm bunların yanında, biraz daha geriye dönmek istiyorsanız, sitenin alt kısmında yer alan “Past Years/Geçmiş Seneler” bölümünden daha eski dönemlere erişebiliyorsunuz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler