Twitter’da reklam vermenin 15 yeni yolu geliyor

Twitter reklam alanındaki imkanlarını her fırsatta geliştiriyor.

Twitter uygulama içi reklamlar gibi birçok formatı önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek. Toplamda Twitter 15 farklı türde reklam verme seçeneği yaratacak. Twitter CEO’su Dick Costolo geçtiğimiz haftalarda yeni reklam mecralarını büyük reklam şirketlerinin yöneticilerini bir araya getirerek yeni reklam mecralarını tanıttı.

twitter in app ad

Bu formatlardan tanıdık olanı uygulama içi reklamlar. Uygulama içi reklamlarda Twitter uygulamasında zaman zaman “Şimdi İndir” butonu olan bir reklam sayfası çıkacak ve kullanıcı direkt olarak reklam verenin app storedaki indirme sayfasına yönlendirilebilecek. Uygulama içi reklam formatı genelde mobil oyun yazılımcılarının tercih ettiği bir mecra. Önümüzdeki günlerde Twitter kullanıcılarının mobil cihazlarında bu reklamların ilk versiyonlarını görmeleri bekleniyor.

Twitter’ın piyasaya sunması beklenen diğer reklam formatları arasında tüketicileri direkt olarak reklam verenin sayfasına yönlendirecek bir buton iliştirme (embed) seçeneği ve tek tuşla arama butonu gibi modeller de olacak. Twitter aynı zamanda Twitter reklamları üzerinden direkt alışveriş yapılabilmesini imkanlı kılacak uygulamalar için online ödeme şirketleri ile de çalışmalara başladı.

Facebook’un reklam alanındaki başarısını düşününce Twitter’ın da reklam alanına el atması şaşırtıcı değil. Facebook 2012 yılından beri uygulama içi reklamlar alıyor. Geçen yıl Facebook uygulama içi reklamları ile 245 milyon uygulama indirildi.

 

 

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler