Twitter’dan alkole yaş sınırı

Son zamanlarda birçok yeniliği hizmete sokan Twitter, arama sonuçlarındaki yeni filtreleri, markalara yönelik daha çok mobil segmententasyon sunması gibi özelliklerinden sonra şimdi de kullanıcılarına alkol firmalarını takip için yaş sınırı getiriyor.

twitter

Bu yenilikle beraber kullanıcıların Twitter’da bir alkol markasını takip etmek istediğinde, firmanın ülkeye göre belirlediği yaş sınırın üstünde olması gerekiyor. Üç adımdan oluşan işlemde, bir alkol firmasını takip etmek istediğinizde size içinde yaşınız belirteceğiniz bir link olan özel bir mesaj gönderiliyor. Buradan yaşınızı girdikten sonra eğer yasal sınırın üstünde iseniz hesabı takip edebiliyorsunuz.

twitter-age-gate

Alkol firmalarının daha doğru bir kitleye seslenmesi içinde gayet yerinde olan bu yeniliği Heineken, Bacardi gibi markalar şimdiden uygulamaya başladı. Bu firmaları takip eden bir kullanıcının takibini sürdürebilmesi için 24 saat içerisinde yaşını sisteme belirtmesi gerekiyor. Reklamların daha doğru kitlelere ulaşması için güzel adımlar atan Twitter, kullanıcılarına da birçok yenilik sunarak, sosyal ağların vazgeçilmezleri arasında yerini günden güne daha da sağlamlaştırıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler