Twitter’dan “Sabit Tweet” | Pinned Tweets

Twitter seçilmiş belli bir grup yüksek profilli kullanıcıya Pinned Tweets özelliğini ücretsiz olarak sundu. Pinned Tweets ile seçtiğiniz bir Tweet’i sabit olarak profilinizin ilk satırında tutabiliyorsunuz.

Twitter ilk olarak “Pinned Tweet”leri sınırlı sayıda politikacı, müzisyen ve ünlünün Tweet akışlarının başına seçtikleri bir Tweet’lerini  ücretsiz olarak sabitleyebilmelerini sağlamaya başladı. Özellik paralı kullanıcılara da açık.

Lindsey-Graham-Tweet-Pinning

Pinned Tweet bir zaman kısıtlaması olmadan kullanıcının Tweet’lerinin en üst satırında duracak. Ancak Pinned Tweet’in yanında “Promoted – Reklam” ibaresi yer alacak.

Twitter’ın Pinned Tweet özelliğine kullanıcının “Analytics” sayfasından ulaşılabiliyor. Pinned Tweet’ler sadece tarayıcınız üzerinden görülebilecek ve TweetDeck ya da mobil uygulamada görülemeyecek.

Şu anda Pinned Tweet özelliği ücretsiz olarak sunulsa da aslında bir yıldır Twitter ortaklık sisteminde kullanılabiliyordu. Twitter ortaklık sisteminde markalar işbirliği yaptıkları diğer marka ya da ortak oldukları şirketlere ilişkin sabit bir Tweet yayınlayabiliyordu.  B2B promosyonel Tweet adı verilen bu özelliği General Electrics ve Dell gibi şirketler  marka sayfalarında kullandı.

GE-Twitter-page

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler