Twitter’dan zararlı uygulamaları nasıl kaldırırsınız?

Son zamanlarda Twitter kullanıcılarının en büyük sorunu kendilerinden habersiz şekilde hesaplarının attığı spam tweetler ve habersizce takip edilen hesaplar olurken bunların hesabınıza yüklediğiniz zararlı uygulamalardan kaynaklandığını biliyor musunuz?  Peki bu zararlı uygulamaları hesabınızdan nasıl kaldırırsınız? Gelin adım adım beraber bakalım.

-Öncelikle hesabımızın ayarlar bölümüne ulaşmak için anasayfa/home sayfasında sağ üst köşede çark şeklinde bulunan ikona tıklayarak açılan menüden ayarlar/settings seçeneceğine tıklıyoruz.

ayarlar_twitter_uygulama_kaldırma

-İkinci adım olarak buradan soldaki menüden aşağıdan ikinci sırada olan uygulamalar/apps kısmına kısmını tıklıyoruz.

uygulamalar_apps_erişimi_kaldır

-Bu adımdan sonra ise sizin adınıza tweet atan ya da hesap takibi yapan hangi uygulamasa ise erişimi kaldır/revoke access seçeneği ile hesabımızdan kaldırıyoruz.

erisimi_kaldir_twitter_zararlı_uygulama

Bu şekilde Twitter hesabımızı temizleyerek, sizde habersiz bir şekilde tweet atan, hesap takibi yapan uygulamaların hepsini kaldırabilirsiniz. Son olarak uyarmakta yarar var. Twitter API’leri kullanılarak geliştirilen uygulamalardan birçoğu kullanıcı bilgilerine ulaşmak ve sizin hesabınızda zararlı olabilecek işlemler için geliştirilirken farklı özelliklerle sizi kandırıyorlar. Son zamanlarda Twitter’da en çok kullanılan ise “hesabınızı kim görüntülemiş” ve “takip etmeyeni takipten kaldır” gibi sloganlarla yayılan uygulamalar. Hesabınızı temizledikten sonra artık bir uygulama yüklerken istediği izinler gibi özelliklere dikkat ederseniz, spam uygulamalardan korunmanız daha kolay olacaktır.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler