Twitter’ın Mobil Uygulamasına GIF Butonu Ekleniyor

Twitter, kullanıcıların daha fazla GIF paylaşmasını istiyor ve bu yüzden mobil uygulamasına yerleştirdiği bir GIF butonunu test ediyor.

Bazı şanslı Twitter kullanıcıları, Twitter’ın Android uygulamasında kameranın altında görünmeye başlayan GIF butonunu kullanma şansı yakaladı. Bu butona basan kullanıcılar, trend haline gelen GIF’ler ya da ruh hali durumuna göre seçilebilen bazı temel GIF’ler arasından seçim yapabiliyorlar.

twitter-gif

Bu yeni güncelleme, temelde Facebook Messenger’ın içindeki, içerikleri Riffsy ve Giphy’den alan GIF butonuyla aynı özelliğe sahip diyebiliriz. Ancak Twitter’ın GIF konusunda hangi ortak ya da ortaklarla birlikte çalıştığı şu aşamada belli değil.

Bazı kullanıcılar, GIF butonunun GIF paylaşamadan uygulamadan kaybolduğu yönünde tweet attı.

Twitter, genellikle yeni özellikleri ve değişiklikleri sınırlı bir kullanıcı tabanı üzerinde test ediyor ve bu yeni öğrendiğimiz bir şey değil.

Bir ön gösterim olarak tanımlayabileceğimiz yeni özelliğin ve GIF butonunun tüm kullanıcılara açılıp yerleşik hale gelip gelmeyeceği henüz belirsiz.

twitter-mobil

Bu noktada, GIF’ler tweetleri eğlenceli hale getirmede ve canlandırmada etkili olabilir fakat gelecekte bu özelliğe ticari bir anlam yüklenebilir. Mesajlaşma uygulaması Kik, ilk markalı GIF’lerini görücüye çıkarttı. Twitter ise markalı emojileri marka başı 1 milyon dolara satarak bu anlamda para kazanmaya devam ediyor. Bu yüzden GIF’lerin de çok yakın bir gelecekte sosyal medya ağı için diğer bir gelir kaynağı haline geleceğini söyleyebiliriz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler