Twitter’ın web giriş sayfası yenilendi

Twitter-new-homepage

Twitter Çarşamba günü, Twitter kullanmayanları hedefleyerek web giriş sayfasının tasarımını değiştirdi.

Twitter, Şubat ayından beri yeni sayfa görüntüsünü test ediyordu ve sonunda bu değişiklikleri şirkete ait blog sayfasından resmi olarak duyurduktan sonra gelecek güncellemelerin ana hatlarından söz etti.

Twitter’ın eski giriş sayfası oldukça boş görünüyordu. Arka planda bir görsel ve insanların üye girişi yapması ya da üye olabilmesi için bir sekme bulunuyordu. Yenilenen sayfa, politika, sanatçılar ve sevimli hayvanlar gibi farklı konularla zenginleştirildi. Bu konulardan her hangi birine tıklayınca konu hakkındaki tweet’leri içeren bir zaman tüneli karşınıza çıkıyor.

Twitter’ın üründen sorumlu müdürü Gabor Cselle, yayınladığı gönderide yeni giriş sayfası hakkında ‘’Twitter kullanıcılarının siteye giriş yaptığında deneyimlediğine benzer gerçek zamanlı, zengin bir içerik bulunuyor’’ dedi.

Twitter, yeni giriş sayfasını ilk önce İngilizce konuşan masaüstü bilgisayar kullanıcılarına sunuyor ve zamanla bu sayfayı farklı dillere uygun hale getirmeyi planlıyor.

Screen-Shot-2014-01-21-at-12.12.22-pm

Şirket, web sitesinin ve mobil uygulamanın ötesine geçebilecek yeni adımlar atmak istiyor. Kasım ayında gerçekleşen bir etkinlikte Twitter analistleri ve yöneticileri 125 milyon kişinin yani Twitter’ın aktif kullanıcı tabanının neredeyse yarısı her ay Twitter giriş sayfasını ziyaret ediyor fakat giriş yapmıyor.

Twitter geçtiğimiz aylarda Google, Flipboard ve Yahoo Japonya ile içeriğini her yerde yaygınlaştırmak için birtakım anlaşmalar imzaladı.

Google’la imzalan anlaşma ve yeni giriş sayfasının resmi olarak yayınlanmasının ardından Twitter,  Google arama sonuçlarında yenilenen içeriğiyle internet kullanıcılarının ilgisini çekmek ve bu kullanıcıların içeriklere tıklayarak tweet’lere göz atmalarını istiyor.

Twitter’ın yeni giriş sayfası daha iyi bir görünüş ve içerik zenginliği sunuyor. Şirket bu sayede kullanıcısı olmayan bazı ziyaretçilerin Twitter hesabı oluşturabileceğini düşünüyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler