Vimeo’dan daha hızlı video oynatıcısı

İnternet’te video denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başaran Vimeo yeni HTML 5 oynatıcısı ile yüzde 50’ye varan hız artışı sağlarken, yenilenmiş özellikleri ile de 2014’e bambaşka bir şekilde giriyor.

Vimeo CEO’su Kerry Tranior yaptığı açıklamada yaratıcı içerikleri kaliteli bir şekilde izleyicilere sundukları için büyük bir gurur duyduklarını belirtirken, HTML 5 standartlarını geliştirerek daha hızlı bir video deneyimi için öncü oldukları için heyecan duyduklarını söyledi.

videooyantıcısı_vimeo_evenmag

Geçen yıl büyük bir talep gördükleri ve video satışına izin veren Vimeo On Demand platformuna da değinen CEO, yenilikleri ise şu şekilde özetledi.

–          Yüzde 50’ye varan oranlarda daha hızlı gösterime izin veren yenilenmiş video oynatıcısı

–          HTML 5 sayesinde akıllı bir arayüz. Böylece video oynatıcısı dinamik tasarım öğeleriyle kendini masaüstü, tablet veya akıllı telefona göre ayarlayabilecek.

–          Video izlerken direk satın alma seçeneği

–          Videolar üzerinde geniş opsiyonlar sunan erişebilirlik seçenekleri. Altyazı, tercüme V.B.

–          Geliştirilen paylaşım seçenekleri

Video siteleri arasında önemli bir yeri olan ve özellikle daha niş görüntülerle video sektöründe bulunan insanların değişilmezi Vimeo, bu yeniliklerle beraber kullanıcı deneyimini birkaç adım daha öne taşıyor. Özellikle yüzde 50 daha hızlı bir izleme deneyimi sunan video oynatıcısı 2014 yılında birçok kullanıcıyı Vimeo bağımlısı yapabilir.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler