Vine birinci yaş gününü en iyi Vine videoları ile kutluyor

Sosyal ağlardaki video trendinin başlangıcı sayılabilecek bir büyümeyle tam 1 sene önce bugün yayın hayatına başlayan Vine, milyonlarca kullanıcısını 6 saniyelik videolara eğlendirirken yeni yaşını en iyi Vine videolarıyla kutluyor.

Twitter’ın desteğini arkasına alarak kısa sürede ismini duyuran, bu destekle birlikte çok hızlı bir ivmeyle büyüyen video sosyal ağı Vine, kullanıcıların yaratıcılıkta sınırları zorlayan ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak eğlenceli video içeriğiyle mobil cihazların vazgeçilmezi oldu. Sosyal ağlarda video trendinin başlangıcı olarak saymamızın bir nedeni de rakiplerinin de bundan etkilenerek kısa video paylaşımlarını kendi içlerinde kullanıma açmaları, ki karşımızda Haziran ayında bu yeniliği hizmete sunan Instagram gerçeği var.

Dijital pazarlama faaliyetlerinin de vazgeçilmezleri arasında yer alan sosyal ağ, bireysel kullanıcılar dışında markaların da vazgeçilmez reklam araçlarından biri. 6 saniyede neler yapılabilir sorusuna Vine çıkmadan önce cevap vermek çok zorken, şimdi “vaoov” dedirtecek videolarla karşılıyoruz.

Birinci yaşa özel Year On Vine

Birinci yaşına özel hazırladığı Year On Vine sayfası ile bir sene içerisinde fenomen olan videolarını bir sayfada toplayan Vine’ın yeni yaşını siz de kutlamak isterseniz #VineBirthday hashtag’iyle kendi videolarınızı paylaşabilirsiniz. 2014 yılının da en iyi dijital pazarlama araçlarından biri de olacak video sosyal ağının milyonlarca üyesiyle beraber geriye söylenebilecek tek bir cümle kalıyor.

“Nice güzel senelere, iyi ki doğdun Vine”

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler