WeFuel: Benzin Bitince Yolda Kalmayacaksınız

out of gas

WeFuel, tüketicilerin git gide alışmaya başladığı talebe yönelik hizmetlerin en yenilerinden biri. Amerika’da kurulan girişim firması WeFuel, iPhone üstündeki iOS uygulamasından aktif hale geliyor ve firmanın nakliye kamyonetleri size maksimum yarım saatte arabanızın deposunu doldurmak için benzin getiriyor. Şu an yalnızca Palo Alto ve Menlo Park’ta hizmet veren WeFuel, 2016 yazında bu hizmeti San Francisco’ya da taşımayı düşünüyor.

benzin

‘’Teknoloji hayatlarımızı değiştiriyor fakat benzin alma şeklimiz 100 yıl öncesiyle aynı’’ diyen WeFuel kurucu ve CEO’su Ale Donzis hayatı kolaylaştıran yeni bir şeye alışmanın zaman aldığını ama benzin istasyonlarındaki hizmeti güvenli ve ölçülebilir bir şekilde internete bağlı bir platform haline getirmenin sıradan bir durum olmadığını belirtiyor.

benzin-arayan-genç

Yüksek standartları tüketiciyle buluşturan uygulamayı daha da geliştirmek isteyen firma, ‘’WeFuel Driveo’’ adını verecekleri bir sistem üzerinde çalışıyor. Sürücü aracında olmasa bile WeFuel teknisyenleri tarafından benzin doldurmayı sağlayan internete bağlı bu cihaz için patent başvurusu da yapıldı. Bu cihazla, aracın konumu belirlenecek, depodaki benzin miktarı ölçülebilecek ve benzin deposu otomatik olarak açılabilecek.

wefuel2

Pek çok çevrenin dikkatini çeken WeFuel, Standford Üniversitesi’nin kâr amacı gütmeyen hızlandırılmış programına da kabul edildi.

wefuel1

Benzin taşımak için yalnızca ticari ehliyete sahip deneyimli ve HAZMAT (hazardous material – tehlikeli madde) sertifikası olan şoförlerle çalışan WeFuel, işe aldığı şoförleri güvenlik eğitiminden de geçiriyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler