YouTube da Yasaklandı!

Twitter’ın yasaklanmasından sonra, akıllardaki en büyük soru; Youtube’un da kapatılıp kapatılmayacağı idi. Bugün itibarıyla, beklenen oldu ve YouTube, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından alınan karar doğrultusunda kapatıldı.

21

GSM operatörleri ve  TTNET, Superonline gibi şirketlere de karar  tebliğ edildi ve 16.30 itibarıyla yasak uygulamaya konuldu. Hala YouTube’a girebilen kullanıcılar için ise, yasak gün içinde tüm operatörler ve şirketler  tarafından uygulanmış olacak. Twitter yasağında olduğu gibi, siteye Türkiye’den erişim sağlanamayacak ama DNS ayarlarını değiştiren ve VPN uygulamalarını kullanan kişiler YouTube’a girebilecek.

Yapılan açıklamalara göre, YouTube’u kapatma kararı herhangi bir mahkemeye ait değil; idari tedbir uygulanıyor.

23818271

TİB’in açıklaması ise şöyle ; “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (youtube.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-48125 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. “

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler