YouTube reklamlarıyla ürün satın alma kolaylaştı

youtube-truview-özelliği

Google, YouTube’daki reklamlarla ürün satın alımını TrueView özelliği ile daha kolay bir hale getirdi.

YouTube videolarında karşılaştığımız reklamlar daha güçlü bir hale geliyor. (Ya da daha can sıkıcı bir hale geliyor da diyebiliriz. Çünkü bu durum bakış açısına göre değişebiliyor.) Alışveriş deneyimini artırmak için geliştirilen TrueView adındaki yeni özellik, izleyicilerin reklamı yapılan ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına ve ürünü daha kolay satın almasına yardımcı oluyor.

youtube-kart-görünümü

YouTube’da Mart ayından itibaren kullanılmaya başlanan kart görünümünden yararlanacak olan TrueView içeriği sayesinde reklam verenler reklamlarına ürünün gösterildiği direkt linkler ekleyebilecekler ve ürünle ilgilenenleri markanın web sitesindeki ilgili sayfaya yönlendirebilecekler.

Bu bilgi kartı niteliğindeki notlarla birlikte reklamlar hem mobil hem de masaüstünden rahatlıkla görüntülenebilecek ve reklam verenler bu linkleri direkt olarak Google Merchant Center’a bağlayabilecekler.

youtube-reklam

YouTube’a göre bu özelliği ilk kez deneyen markaların satışlarında büyük gelişmeler yaşadı. Örneğin, kozmetik ürünleri ve parfüm satan Sephora mağazası, %80 daha çok insanın ürünlerini dikkate almaya başladığını belirledi.

Bu özellik, direkt olarak YouTube.com veya YouTube’un mobil uygulaması üzerinden ürün satın alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Fakat özel olarak ilgilendiğiniz alışveriş sayfalarına YouTube reklamlarından ulaşmak artık daha kolay.

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler