YouTube’a erişim engellendi mi?

Son günlerde ülkemizde artık hepimizin alıştığı ve video sitelerinde ilginç bir furya haline gelen kapatma cezalarının bir yenisi de bugün itibari ile YouTube’un başına geldi. İşin ilginç olan tarafı ise YouTube’a erişimin kısmı olarak engellenmesi.

youtube_yasak_evenmagh

YouTube bugün bağlanmak isteyen fakat servis sağlayıcı olarak TurkNet ve UyduNet kullanan kullanıcılar “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir!!!” uyarısı ile karşılaştılar. Uyarıda hangi mahkemenin hangi kararıyla ilgili engelleme alındığına dair ise hiçbir mesaj bulunmazken, hazırlanan engellenme sayfasının amatör bir elden çıktığı da göze çarpan başka bir ayrıntıydı. Hürriyet kaynaklı bilgide ise TurkNet çağrı merkezi engellenmeyi onaylamış ve iki hafta içerisinde tüm kullanıcılara erişimin kaldırılacağı belirtilmiş. UyduNet çağrı merkezinden alınan bilgi ise engelleme kararının akşam saatlerinde kalktığı yönünde.

Şimdilik diğer servis sağlayıcılarda herhangi bir engelleme söz konusu değil. Engelleme ile alınan bir kararda henüz ortaya çıkmış değil, fakat her an YouTube’a erişimin kesilmesi olası. Açıkçası bu bilmecenin yanıtı ne biz de bilmiyoruz. Yeni gelişmeleri öğrendikçe sitemizden sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler