Youtube’da daha fazla hit almak için 7 ipucu

Videonuzu çektiniz, montajladınız, mükemmel başlığı buldunuz, etiketlediniz ve Youtube’a yüklediniz. Videonuzun izlenmesi için elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Youtube’da birkaç basit yöntemle videonuzun daha çok izlenmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube internette video izleme ve yayınlama tecrübenizi zenginleştirmek için bir çok imkan sunuyor.

İşte videonuzu yükledikten sonra daha çok hit alabilmeniz için 7 ipucu:

Ek açıklamalardan faydalanın

y annot

Youtube’un Annotations – Ek açıklamalar özelliği video izlenirken ekranda pop-up yönlendirmeler yapabilmenizi sağlıyor. Annotation özelliğini kullanarak diğer çalma listelerinize ya da videolarınıza yönlendirme yapabilir, izleyicilerin Youtube kanalınıza üye olmalarını sağlayabilirsiniz.

Çalma listesi oluşturun

y rev glasseye

Youtube’un Çalma Listesi özelliği, benzer siteler arasında öne çıkmasını sağladı. Oldukça rağbet gören çalma listeleri Youtube’u bir müzik platformu haline de getirdi. Alanınız ne olursa olsun, Çalma Listeleri oluşturarak izleyicileri yormadan birden fazla video izlemeye yönlendirebilirsiniz.

Aynı şekilde videonuzun konusu ile alakalı çalma listeleri arama sonuçlarında ayrıca gösterildiği için videonuzun görünürlüğünü artırmak da mümkün.

Abone sayınızı artırın

Youtube kanalınızı sürekli takip eden ve yeni bir video yüklendiğinde bildirim alan abonelerinizin sayısını artırın. Peki abone sayınızı nasıl artıracaksınız? Öncelikle izleyicilerinizi kanalınıza abone olabileceklerinden haberdar etmelisiniz. Annotation özelliği bunun için iyi bir fırsat. Videonuzun içine izleyicilere kanalınıza üye olmalarını öneren kareler de koyabilirsiniz.

eBülten yayınlayın

Abone tabanınızı genişletirken abonelerinizle iletişim kurmanız da önem kazanıyor.  Youtube geçen sene abonelere eBülten – bullettin gönderme seçeneğini çıkardı.  eBültenlerle abonelerinizin ana sayfasında görünebilir ve kanalınıza daha fazla trafik yönlendirebilirsiniz.

Video yanıtlarını kullanın

y Video-Response

Youtube’un Video responses – video yanıtları özelliği ile sizin içeriğinize benzer içerikleri izleyenlerin dikkatini çekebilirsiniz. Benzer içerikleri takip ederek  yorumlar kısmından video yanıt seçeneğini seçerek kendi videolarınızı yayınlayın.

Youtube topluluğunun bir parçası olun

Youtube görsel içerikli sosyal medya siteleri arasında en büyük topluluğa sahip olanlardan biri. Bu topluluğun bir parçası olduğunuzu göstererek potansiyel izleyicilerle ilişki kurun. Başka videolara yorum yapın ve kanallara abone olun.

Gündemi içeriğinize dâhil edin

Video konularınızı güncel olaylardan seçin. Youtube’da sıkça rastladığımız popüler videoların remixleri buna iyi bir örnek.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler