YouTube’daki gizli kodlar

Video paylaşım sitelerinin en ünlüsü YouTube ile ilgili son günlerde ortaya çıkan dedikodu, YouTube’un Android uygulamasının içindeki kodlarla birlikte gün yüzüne çıktı.

Firmanın abonelik bazlı bir müzik servisi için hazırlık yaptığı bir süredir teknoloji kulislerinde fısıltı halinde dolaşıyordu. Android Police tarafından keşfedilen kodlar ise bu servisin yakın bir zamanda karşımıza çıkabileceğini gösteriyor. Yeni görülen kod dizinindeki ayrıntılar ise Music Pass adı verilen özellik hakkında bazı ipuçları veriyor.

Music-Pass

Music Pass hizmeti ile birlikte servise üye olan kullanıcılar YouTube’daki milyonlarca şarkıya reklamsız olarak ulaşacak. Aynı zamanda bu şarkıları offline olarak da dinleyebilecek ve istediğiniz her yere götürebileceksiniz. Kodlarda görülen bir diğer özellik ise uygulamanın arka planda çalışma özelliği sayesinde müziğinizin başka uygulamalarda kesintiye uğramayacak olması.

Ücretli olması beklenen Music Pass hizmetinin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı bilinmiyor. Akıllara takılan soru ise Google’ın zaten var olan müzik servisinin üstüne neden YouTube’da da böyle bir girişimde bulunduğu.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler